TEEN колекција

Моделите од TEEN колекцијата се изработени од висококвалитетни материјали и поседуваат совршена удобност и мекост.
Одлично дополнување за гардероберот на секое девојче!

Нова колекција

Нови модели на пижами, ноќници и долна облека од колекцијата  LINGERIE.

За Нас

ТРИТЕКС ТРЕЈД ДОО се занимава со производство на долна облека и тоа машка, женска, детска и бебешка, наменета за домашен и странски пазар. Tritex Underwear е водечки бренд за долна облека во Македонија, чија успешна приказна започнува од крајот на 1994 година. Производите кои ги произведува фирмата преку големопродажба се пласираат низ цела Македонија. Брендот Тритекс е синоним за онаа таргет група на потрошувачи која преферира квалитет. Седиштето на Тритекс Трејд се наоѓа во Прилеп на ул. Трајко Николоски бр. 5.
Наши специјализирани продавници ќе најдете во Прилеп, Битола, Скопје, Тетово, Велес, Штип, Кавадарци и Струмица.

Колекции

Колекција Sportive

Нови модели на пижами, ноќници и долна облека од колекцијата SPORTIVE наскоро пристигнуваат во нашите специјализирани продавници.

Tritex lingerie

Уште една нова колекција за дамите ❤
Сензуални парчиња од чипка и свила, во кои ќе се чувствувате удобно и заводливо.

Колекција Undress

UNDRESS – бидејќи удобноста и квалитетот заслужуваат место во гардеробата на секој маж.